Investnet.pl > Słownik > BootStrap

Co to jest BootStrap?

Dodaj ocenę
2022-12-28

Bootstrap to zestaw narzędzi do tworzenia stron internetowych i aplikacji internetowych, który został stworzony przez firmę Twitter. Bootstrap zawiera gotowe szablony HTML, CSS i JavaScript, które można wykorzystać do szybkiego tworzenia responsywnych stron internetowych, które dobrze wyglądają na różnych urządzeniach, takich jak komputery, tablety i telefony komórkowe.

Bootstrap jest bardzo popularnym narzędziem dla web developerów, ponieważ umożliwia szybkie tworzenie responsywnych stron internetowych bez konieczności pisania kodu od podstaw. Bootstrap zawiera również dużą bibliotekę gotowych komponentów, takich jak nagłówki, stopki, formularze, przyciski, tabele i wiele innych, co ułatwia tworzenie stron internetowych.

Bootstrap jest dostępny jako bezpłatny open source i można go łatwo zintegrować z innymi frameworkami i narzędziami do tworzenia stron internetowych.

Jak działa BootStrap?

Bootstrap działa poprzez umożliwienie web developerom korzystania z gotowych szablonów HTML, CSS i JavaScript, które umożliwiają szybkie tworzenie responsywnych stron internetowych. Bootstrap używa siatki kolumn do układania elementów na stronie internetowej i automatycznie dostosowuje je do różnych rozdzielczości ekranów, tak aby dobrze wyglądały na różnych urządzeniach.

Aby skorzystać z Bootstrapa, należy załączyć odpowiednie pliki CSS i JavaScript do strony internetowej. Następnie można użyć gotowych klas CSS i komponentów JavaScript do tworzenia strony internetowej.

Siatka Bootstrapa – układ kolumn, z których znany jest BootStrap

Siatka Bootstrapa umożliwia układanie elementów na stronie internetowej w kolumnach i rzędach. Siatka składa się z 12 kolumn, dzięki czemu można łatwo dostosować rozmiary elementów do różnych rozdzielczości ekranów.

Przykład siatki Bootstrapa:

<div class="container">
  <div class="row">
    <div class="col-6 col-md-3">Kolumna 1</div>
    <div class="col-6 col-md-3">Kolumna 2</div>
    <div class="col-6 col-md-3">Kolumna 3</div>
    <div class="col-6 col-md-3">Kolumna 4</div>
  </div>
</div>

W powyższym przykładzie klasa „container” tworzy kontener na stronie internetowej, a klasa „row” tworzy rząd elementów. Każda kolumna jest tworzona przy użyciu klasy „col” i odpowiedniego rozmiaru, np. „col-6” oznacza, że kolumna zajmuje połowę szerokości kontenera. Klasa „col-md-3” oznacza, że na urządzeniach o szerokości ekranu powyżej średniej (medium) kolumna zajmuje 1/4 szerokości kontenera.

W ten sposób można tworzyć różne układy elementów na stronie internetowej za pomocą Bootstrapa. Pamiętaj, aby odpowiednio dobrać rozmiary kolumn do potrzeb strony internetowej i dobrze je skalować dla różnych rozdzielczości ekranów.

Autor
Bartosz Żygadło
Sprawdź również
Ile kosztuje stworzenie strony internetowej? Porady
2024-03-25

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej?

Myślisz o stworzeniu nowej strony internetowej? Chcesz dowiedzieć się ile kosztuje profesjonalna strona www?

...
Bartosz Żygadło
Ile kosztuje sklep internetowy? E-commerce
2022-11-10

Ile kosztuje sklep internetowy?

Cena sklepu internetowego jest ściśle powiązane z wykorzystywaną technologią, potrzebnymi funkcjonalnościami, czy złożonością samego projektu.

...
Bartosz Żygadło
Ile kosztuje pozycjonowanie? E-commerce
2022-03-01

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Chcesz zdobyć nowych Klientów oraz wykazać się dużą skutecznością w zakresie ich pozyskiwania? Może Ci to zagwarantować skuteczne […]

...
Bartosz Żygadło
Jak założyć sklep internetowy? Aktualności
2022-01-13

Jak założyć sklep internetowy?

  Jak założyć sklep internetowy Sklep internetowy zawsze wiąże się z wyborem oprogramowania. Technologia dla rozwiązań e-commerce bardzo […]

...
Jakub Wiśniewski
Certyfikat SSL – co to jest i do czego służy? Aktualności
2021-08-26

Certyfikat SSL – co to jest i do czego służy?

Certyfikat SSL jest często nierozumiany przez większość osób, które chcą założyć swoją stronę internetową lub sklep. W tym […]

...
Jakub Wiśniewski
Marketplace – co to jest i na czym polega? E-commerce
2021-08-20

Marketplace – co to jest i na czym polega?

Marketplace jest dzisiaj niezwykle szeroką gałęzią biznesu. Sklepy tego typu podbijają światowy rynek i zyskują coraz więcej klientów, […]

...
Jakub Wiśniewski