Investnet.pl > Poradniki > WooCommerce > Dodawanie produktów z wariantami (rozmiarami) w WooCommerce

Dodawanie produktów z wariantami (rozmiarami) w WooCommerce

Dodaj ocenę
2021-07-05

Spis treści

  1. Jak dodać produkty z wariantami w WooCommerce
  2. Jak dodawać pola wariantów globalnie
  3. Zarządzanie produktami WooCommerce – łączenie ze sobą wariantów

Wiesz już jak dodać prosty produkt w WooCommerce. Teraz przydałoby się rozszerzyć wiedzę o kolejny typ produktu czyli produkt z wariantami. Przechodzimy do dodania nowego produktu i dodajemy podstawowe informacje tak jak w przypadku typu Prosty produkt.

Z rozwijanej listy Dane produktu tym razem wybieramy Produkt z wariantami.

Dodawanie produktu z wariantami WooCommerce
Dodawanie produktu z wariantami WooCommerce

W przypadku produktu z wariantami należy dodać odpowiednie dla danego produktu atrybuty oraz warianty. Aby, dodać atrybuty do danego produktu zapraszam do przeczytania sekcji Jak dodać atrybuty produktów WooCommerce. Co ważne, aby dodać warianty potrzebne są atrybuty. Warianty dodawane są na podstawie atrybutów, więc nie ma opcji stworzenia wariantów, jeśli nie masz stworzonych atrybutów dla danego produktu.

Jak dodać produkty z wariantami w WooCommerce

Wariant produktu pozwala na dostosowanie danego produktu na kilka możliwych opcji. Przykładowo mamy na sprzedaż Bluzę z kapturem, ale z jakiś powodów ceny dla poszczególnych rozmiarów się różnią. Możemy w takim przypadku zastosować warianty dla jednego produktu Bluza z kapturem na podstawie atrybutu Rozmiar. Stworzymy w ten sposób odpowiednią ilość wariantów, gdzie poszczególne ceny będą różnić się dla danego rozmiaru, lecz produkt pozostaje ten sam.

Pierwszym krokiem jest wybranie atrybutów na bazie, których stworzymy nasze warianty. Przechodzimy więc do zakładki Atrybuty. Wybieramy atrybut, który chcemy dodać następnie jego wartości i zaznaczamy opcję Dla wariantów, następnie klikamy Zapisz Atrybuty.

Produkty z wariantami - tworzenie wariantów
Tworzenie wariantów produktu WooCommerce

Przechodzimy do zakładki Warianty i wybieramy Dodaj wariant a następnie klikamy przycisk Idź. Warianty możemy dodawać dla kilku wybranych atrybutów albo dla wszystkich atrybutów. Z listy rozwijanej zamiast Dodaj wariant możemy wybrać Utwórz warianty ze wszystkich atrybutów, co utworzy nam automatycznie warianty dla wszystkich rozmiarów. W naszym przypadku dodamy tylko dwa przykładowe warianty dla rozmiarów np. S oraz L, aby pokazać jak to działa.

Uzupełnienie wariantów w WooCommerce - Zarządzanie produktami
Uzupełnienie wariantów w WooCommerce

Jak widzicie dodałem podstawowe informacje do wariantów takie jak SKU, stan magazynowy, opis, zdjęcie oraz cenę. Dodając tak małą ilość wariantów możemy sobie pozwolić na edycję każdego wariantu z osobna, natomiast istnieje również opcja, która pozwoli nam dodać pewne wartości globalnie do wszystkich wariantów.

Jak dodawać pola wariantów globalnie

Z listy dodawania nowych wariantów wybieramy opcję, która nas interesuje, np. Ustaw normalne ceny. Następnie klikamy przycisk Idź. Wyskoczy nam okienko w którym należy wprowadzić nową cenę i gotowe. Wszystkie warianty po takiej operacji będą miały zmienioną cenę.

Globalna edycja wariantów - produkty z wariantami WooCommerce
Globalna edycja wariantów WooCommerce

Produkty z wariantami – łączenie ze sobą wariantów

Jeśli chcielibyśmy stworzyć warianty łączone czyli przykładowo dać użytkownikom możliwość zakupu Bluzy S o kolorze Pomarańczowym albo Bluzę S o kolorze Zielonym – tutaj również przydadzą się warianty.

Do atrybutów dodajemy kolejny atrybut oprócz Rozmiarów dodajemy również Kolory. Dodajemy wszystkie kolory i zaznaczamy opcję Dla wariantów.

Łączenie wariantów WooCommerce - Zarządzanie produktami
Łączenie wariantów WooCommerce

Przechodzimy do zakładki Warianty. Zaznaczamy opcję z listy rozwijanej – Utwórz warianty ze wszystkich atrybutów, następnie przycisk Idź i gotowe.

Lista wariantów łączonych
Lista wariantów łączonych WooCommerce
blank
Autor
Jakub Wiśniewski

Specjalista WordPress - programista z zawodu, wykształcenia oraz z pasji. Wolny czas spędza czytając o nowych technologiach, grając w siatkówkę i ćwicząc grę na perkusji.

Sprawdź również
Raporty – jak zarządzać raportami w WooCommerce WooCommerce
2021-07-13

Raporty – jak zarządzać raportami w WooCommerce

Raporty w WooCommerce są generowane automatycznie i w tym poradniku dowiesz się jak korzystać z tego typu raportów. […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce

W tym poradniku dowiesz się jak działa zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce. Pokażę Ci jak zamówić produkt wirtualny […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie WooCommerce od strony administratora WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie WooCommerce od strony administratora

W tym poradniku omówię jak wygląda zamówienie WooCommerce od strony administratora. Ważną umiejętnością w prowadzeniu sklepu internetowego jest […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie WooCommerce od strony klienta WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie WooCommerce od strony klienta

Zamówienie w sklepie WooCommerce może odbywać się na różne sposoby w zależności jak skonfigurowaliśmy nasz sklep. Prześledzimy ścieżkę […]

...
Jakub Wiśniewski