Investnet.pl > Poradniki > WooCommerce > Raporty – jak zarządzać raportami w WooCommerce

Raporty – jak zarządzać raportami w WooCommerce

Dodaj ocenę
2021-07-13

Raporty w WooCommerce są generowane automatycznie i w tym poradniku dowiesz się jak korzystać z tego typu raportów. Dzięki raportom WooCommerce możemy sprawdzić między innymi, które produkty sprzedają się najlepiej, ile produktów znajduje się na magazynie oraz ile łącznie wydaliśmy na podatki w danym okresie.

Spis treści

 1. Raporty w WooCommerce
 2. Raporty zamówień
  1. Filtry sprzedaży
 3. Raportowanie klientów w WooCommerce
 4. Magazyn – raporty dotyczące stanu magazynowego w WooCommerce

Raporty w WooCommerce

Aby, przejść do raportów musimy przejść do zakładki Raporty znajdującej się w zakładkach WooCommerce. W tej zakładce znajdziemy różnego rodzaju wykresy, które w czytelny sposób przedstawią nam sprzedaż produktów w sklepie internetowym. Jeśli wybierzemy odpowiednią zakładkę oraz opcję raportu to z pewnością znajdziemy dane, których szukamy.

Raporty w WooCommerce
Raporty w WooCommerce

Raporty zamówień

Pierwszą zakładką, którą znajdziemy w raportach będzie zakładka Zamówienia. Znajdziemy tutaj wszelkie informacje na temat zamówień w naszym sklepie. Możemy dowolnie zmieniać okres sprzedaży jaki nas interesuje, a także filtrowanie według, którego chcielibyśmy stworzyć wykres.

Filtry sprzedaży

 • Sprzedaż wg daty – jest to domyślne ustawienie filtrowania raportów zamówień. Dzięki temu filtrowi możemy sprawdzić naszą sprzedaż w danym okresie.
 • Sprzedaż wg produktu – pozwala na sprawdzenie sprzedaży wybranego produktu w danym okresie. Między innymi filtrowanie to pozwala na sprawdzanie najbardziej opłacalnych produktów.
 • Sprzedaż wg kategorii – możemy sprawdzić statystki sprzedaży dla danej kategorii.
 • Kupony wg daty – w tej zakładce znajdziemy statystyki korzystania z kuponów w naszym sklepie.
 • Pliki do pobrania – jeśli chcesz wiedzieć ile produktów pobrano to w tej zakładce znajdziesz dokładną rozpiskę ile, jaki produkt, który użytkownik.

Raportowanie klientów w WooCommerce

W zakładce Klienci znajdziemy wszelkie raporty dotyczące klientów naszego sklepu.

Możemy sprawdzić jak się ma sprzedaż dla zarejestrowanych klientów w stosunku do gości przy pomoc filtra Klienci vs goście. Znajdziemy tutaj informacje o liczbie rejestracji w danym okresie oraz wykresy pokazujące ilość zarejestrowanych klientów i gości.

Raporty - Klienci vs goście
Raporty – Klienci vs goście

Kolejny filtr czyli Lista klientów wyświetli nam listę zarejestrowanych klientów, którzy już coś kupili w naszym sklepie.

Magazyn – raporty dotyczące stanu magazynowego w WooCommerce

W zakładce Magazyn znajdziemy bardzo ważne informacje na temat stanu magazynowego w naszym sklepie. Możemy podejrzeć w tym miejscu produkty, które mają niski stan magazynowy, których nie ma na magazynie oraz produkty z największym stanem magazynowym.

Raporty dotyczące stanu magazynowego w WooCommerce
Raporty dotyczące stanu magazynowego w WooCommerce

Podatki w raportach WooCommerce

Jeśli nasz sklep obsługuje podatki i prowadzimy sprzedaż doliczając podatki do produktów – możemy podejrzeć szczegóły dotyczące zapłaconych podatków w naszym sklepie. Wszystkie informacje na temat zapłaconych podatków znajdziemy w zakładce Raporty -> Podatki. Możemy sprawdzać podatki zapłacone w danym okresie oraz podatki według kodu.

Podatki w raportach WooCommerce
Podatki w raportach WooCommerce
blank
Autor
Jakub Wiśniewski

Specjalista WordPress - programista z zawodu, wykształcenia oraz z pasji. Wolny czas spędza czytając o nowych technologiach, grając w siatkówkę i ćwicząc grę na perkusji.

Sprawdź również
Raporty – jak zarządzać raportami w WooCommerce WooCommerce
2021-07-13

Raporty – jak zarządzać raportami w WooCommerce

Raporty w WooCommerce są generowane automatycznie i w tym poradniku dowiesz się jak korzystać z tego typu raportów. […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce

W tym poradniku dowiesz się jak działa zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce. Pokażę Ci jak zamówić produkt wirtualny […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie WooCommerce od strony administratora WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie WooCommerce od strony administratora

W tym poradniku omówię jak wygląda zamówienie WooCommerce od strony administratora. Ważną umiejętnością w prowadzeniu sklepu internetowego jest […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie WooCommerce od strony klienta WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie WooCommerce od strony klienta

Zamówienie w sklepie WooCommerce może odbywać się na różne sposoby w zależności jak skonfigurowaliśmy nasz sklep. Prześledzimy ścieżkę […]

...
Jakub Wiśniewski