Investnet.pl > Poradniki > WooCommerce > Jak dodać produkty grupowe w WooCommerce

Jak dodać produkty grupowe w WooCommerce

2021-07-05

Czym są produkty grupowe w WooCommerce?

Produkt grupowy jest to zbiór produktów, które posiadamy w naszym asortymencie i składa się na niego kilka oddzielnych produktów połączonych w jeden zestaw. Przykładowo – sprzedajemy bluzę i koszulkę tego samego producenta i w tej samej kolorystyce. Chcielibyśmy sprzedać te dwa produkty jako jeden produkt – komplet. W takim właśnie przypadku użyjemy Produktu grupowego, który pozwoli zestawić te dwa produkty w jedno.

Jak dodać produkt grupowy?

Zaznaczamy w panelu produktu Dane produktuProdukt grupowy. Uzupełniamy podstawowe informacje czyli tytuł, opisy, zdjęcia itd. Zauważalne jest, że w przypadku produktu grupowego wiele opcji mamy zablokowanych. Nie możemy zarządzać magazynem ani nawet dodać Ceny. Dzieje się tak ponieważ jest to produkt składający się z innych produktów.

Aby, dodać pojedyncze produkty do produktu grupowego przechodzimy do zakładki Powiązane produkty i wpisujemy nazwy produktów, które chcemy dodać w oknie Produkty grupowe.

Produkty grupowe WooCommerce
Produkty grupowe WooCommerce
Autor
Jakub Wiśniewski

Specjalista WordPress - programista z zawodu, wykształcenia oraz z pasji. Wolny czas spędza czytając o nowych technologiach, grając w siatkówkę i ćwicząc grę na perkusji.

Sprawdź również