Investnet.pl > Poradniki > WooCommerce > Jak dodać produkty proste w WooCommerce

Jak dodać produkty proste w WooCommerce

5/5 - (18 opinii)
2021-07-05

Spis treści

 1. Dodajemy nowy produkt
 2. Dodawanie kategorii produktu
 3. Zarządzanie produktami WooCommerce – panel produktu
  1. Zarządzanie stanem magazynowym produktu
  2. Opublikowanie produktu

Produkt prosty będzie zawierał nazwę, opis, cenę, SKU oraz zdjęcia. W naszym przypadku na liście produktów znajdziemy kilka przykładowych ubrań, które zostały dodane automatycznie wraz z instalacją motywu.

Dodajemy nowy produkt prosty

Pierwszym krokiem jest przejście do zakładki Produkty, która znajduje się w menu po lewej stronie panelu administracyjnego. Po przejściu do tej podstrony ukaże nam się widok listy produktów, które obecnie posiadamy w naszym sklepie. Jeśli nie znajdują się w tym miejscu żadne produkty, oznacza to, że obecnie nie mamy w asortymencie sklepu żadnego produktu.

Produkty proste w WooCommerce
Lista produktów WooCommerce

Aby, dodać nowy produkt klikamy przycisk Dodaj nowy na górze listy produktów lub wybieramy z zakładek Produkty -> Dodaj nowy. Pojawi się nam okno dodawania nowego produktu.

Okno dodawania produktu prostego WooCommerce
Okno dodawania produktu WooCommerce

Wskazane na obrazku pola są polami, które chcemy uzupełnić aby dodać nasz pierwszy produkt do sklepu. Czyli dodajemy po kolei:

 • Nazwa produktu – w tym miejscu dodamy Tytuł produktu, który powinien być nie za długi, ale powinien odpowiednio przedstawiać sprzedawany produkt. Przykład: Pomarańczowa bluza z napisem
 • Opis produktu – należy szczegółowo opisać produkt, tak aby klient wiedział co kupuje,
 • Cena produktu – wpisujemy cenę w zł. W zależności jak skonfigurowaliśmy nasz sklep podajemy cenę z podatkiem lub bez.
 • Obrazek główny – należy dodać obrazek reprezentujący sprzedawany przedmiot, jeśli tego nie zrobimy to WooCommerce automatycznie doda obrazek zastępczy.
 • Galeria produktu – nie jest wymagana.
 • Krótki opis produktu – pojawi się obok Obrazka głównego na stronie produktu. Opis ten powinien być krótki i zawierać najważniejsze informacje.

Dodawanie kategorii – produkty proste WooCommerce

Po uzupełnieniu podstawowych informacji należy przypisać dany produkt do odpowiedniej kategorii. Jeśli produkt nie pasuje do żadnej istniejącej kategorii, należy stworzyć nową lub dodać produkt bez kategorii, wówczas WooCommerce przypisze produkt do domyślnej kategorii. Jeśli nie wiesz jak dodawać kategorie produktów – przejdź do tego punktu – Jak dodać kategorie produktów WooCommerce.

Panel produktu WooCommerce

Panel produktu w WooCommerce domyślnie znajduje się pod Opisem produktu i znajdziemy tu mnóstwo opcji konfiguracyjnych produktu. Sekcja panelu składa się z kilku zakładek oraz wielu pól i opcji.

Panel produktu WooCommerce
Panel produktu WooCommerce

W naszym przypadku dodajemy domyślny typ produktu czyli Prosty produkt. W kolejnych częściach poradnika pokażę jak dodawać pozostałe typy produktów. Póki co dodajemy podstawowy, najprostszy możliwy produkt w WooCommerce. Jedyną opcją, którą należałoby się zainteresować w przypadku dodania podstawowego typu produktu to zarządzanie stanem magazynowym.

Zarządzanie stanem magazynowym produktu

W zależności czy chcemy zarządzać stanem magazynowym produktów, możemy dodać unikalny kod produktu, którym oznaczany jest dany produkt w magazynie (SKU) oraz włączyć lub wyłączyć zarządzanie stanem magazynowym danego produktu.

Stan magazynowy - produkty proste WooCommerce
Stan magazynowy produktu WooCommerce

Aby, dodać unikalne SKU i przejść do zarządzania stanem magazynowym danego produktu – wybieramy z zakładek panelu produktu zakładkę Magazyn. Pamiętaj, aby SKU było rzeczywiście kodem unikalnym i niepowtarzalnym dla danego produktu. Jeśli nie masz kodów magazynowych wykorzystywanych w rzeczywistym sklepie – warto zadbać o hierarchię kodów SKU i zaplanować ich nazwy. Przykładowo: dodajemy produkt Bluza pomarańczowa z napisem – możemy zadbać o to by bluzy miały swój kod SKU zaczynający się od dużej litery B oraz unikalnej liczby np. B-21. Możemy w kodzie SKU zawrzeć więcej informacji np. jeśli jest to bluza z napisem możemy dodać kod BN-21.

Jeśli chcemy mieć wpływ na zarządzanie stanem magazynowym należy zaznaczyć opcję znajdującą się pod kodem SKU. Pozwoli nam to na zarządzanie sprzedażą produktu – jeśli stan produktu na magazynie będzie bliski 0 zostaniemy o tym poinformowani. Poza tym, jeśli zabraknie towaru w magazynie naszego sklepu, wówczas klienci nie będą mogli kupić brakującego produktu.

Możemy również pozwolić na zakup produktów, których obecnie nie ma na stanie. Wystarczy wybrać opcję Pozwalaj lub Pozwalaj, ale poinformuj klienta z listy rozwijanej „Pozwalać na zamówienia oczekujące (na dostawę do magazynu)?

W zarządzaniu magazynem znajdziemy również opcję Próg niskiego poziomu stanu magazynowego. Opcja ta pozwala na zmianę progu niskiego stanu magazynowego dla danego produktu co skutkuje wysłaniem informacji do administratora sklepu w przypadku, gdy liczba dostępnych produktów osiągnie ten próg.

Opublikowanie produktu

Po dodaniu wszystkich informacji klikamy przycisk Opublikuj znajdujący się po prawej stronie okna dodawania produktu.

blank
Autor
Jakub Wiśniewski

Specjalista WordPress - programista z zawodu, wykształcenia oraz z pasji. Wolny czas spędza czytając o nowych technologiach, grając w siatkówkę i ćwicząc grę na perkusji.

Sprawdź również
Raporty – jak zarządzać raportami w WooCommerce WooCommerce
2021-07-13

Raporty – jak zarządzać raportami w WooCommerce

Raporty w WooCommerce są generowane automatycznie i w tym poradniku dowiesz się jak korzystać z tego typu raportów. […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce

W tym poradniku dowiesz się jak działa zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce. Pokażę Ci jak zamówić produkt wirtualny […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie WooCommerce od strony administratora WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie WooCommerce od strony administratora

W tym poradniku omówię jak wygląda zamówienie WooCommerce od strony administratora. Ważną umiejętnością w prowadzeniu sklepu internetowego jest […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie WooCommerce od strony klienta WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie WooCommerce od strony klienta

Zamówienie w sklepie WooCommerce może odbywać się na różne sposoby w zależności jak skonfigurowaliśmy nasz sklep. Prześledzimy ścieżkę […]

...
Jakub Wiśniewski