Investnet.pl > Poradniki > WooCommerce > Jak dodać produkty witrualne (do pobrania) w WooCommerce

Jak dodać produkty witrualne (do pobrania) w WooCommerce

Dodaj ocenę
2021-07-05

Czym są produkty wirtualne?

Produkt wirtualny w WooCommerce jest to produkt, który użytkownik po zakupie może pobrać na dysk. W przypadku takiego produktu nie musimy martwić się o jego stan magazynowy ponieważ jest on pobierany z wskazanego miejsca bez limitu.

Jak dodać produkt wirtualny w WooCommerce

Aby, dodać produkty wirtualne dodajemy nowy produkt i uzupełniamy wszystkie potrzebne informacje – Nazwa produktu, opisy, zdjęcia, cena itp. Następnie w panelu produktu mamy dwie opcje do zaznaczenia: Wirtualny oraz Do pobrania. Zaznaczamy te opcje.

Produkty wirtualne do pobrania WooCommerce
Produkt wirtualny do pobrania WooCommerce

Pojawiło nam się kilka pól do uzupełnienia:

  • Pliki do pobrania – jeśli ktoś kupi produkt wirtualny do pobrania to będzie miał możliwość pobrania tego produktu – może być to Ebook, Książka PDF, licencja, program itp. Najczęściej są to pliki skompresowane do paczek ZIP, RAR itd. Możemy dodać kilka plików do pobrania przy pomocy przycisku Dodaj plik.
    • Nazwa – dodajemy nazwę pliku do pobrania np. E-Book Bezpieczna sprzedaż online i
    • Adres URL pliku – wybieramy plik, który możemy załadować do naszej biblioteki multimediów WordPress (miejsce gdzie przetrzymywane są obrazy itp) klikając przycisk Wybierz plik. Wybrany plik automatycznie doda w miejsce Adres URL pliku – adres do przesłanego pliku.
  • Limit pobrań – możemy ograniczyć możliwość pobrania pliku do określonej liczby. Użytkownik po zakupie będzie miał wtedy ograniczoną ilość możliwości pobrania pliku. Zostawiając pole puste użytkownik będzie miał nieograniczoną ilość możliwości pobrań pliku.
  • Ważność wygaśnięcia pobierania – tutaj możemy wpisać liczbę dni ważności pobierania od momentu zakupu przedmiotu. Zostawiając to pole puste możliwość pobierania będzie zawsze aktywna dla użytkownika.
Autor
Jakub Wiśniewski

Specjalista WordPress - programista z zawodu, wykształcenia oraz z pasji. Wolny czas spędza czytając o nowych technologiach, grając w siatkówkę i ćwicząc grę na perkusji.

Sprawdź również
Raporty – jak zarządzać raportami w WooCommerce WooCommerce
2021-07-13

Raporty – jak zarządzać raportami w WooCommerce

Raporty w WooCommerce są generowane automatycznie i w tym poradniku dowiesz się jak korzystać z tego typu raportów. […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce

W tym poradniku dowiesz się jak działa zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce. Pokażę Ci jak zamówić produkt wirtualny […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie WooCommerce od strony administratora WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie WooCommerce od strony administratora

W tym poradniku omówię jak wygląda zamówienie WooCommerce od strony administratora. Ważną umiejętnością w prowadzeniu sklepu internetowego jest […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie WooCommerce od strony klienta WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie WooCommerce od strony klienta

Zamówienie w sklepie WooCommerce może odbywać się na różne sposoby w zależności jak skonfigurowaliśmy nasz sklep. Prześledzimy ścieżkę […]

...
Jakub Wiśniewski