Investnet.pl > Poradniki > WooCommerce > Ustawienia kont i prywatności WooCommerce

Ustawienia kont i prywatności WooCommerce

Dodaj ocenę
2021-07-05

Spis treści

 1. Tworzenie kont przez użytkowników
 2. Polityka prywatności
 3. Zachowywanie danych osobowych

Ustawienia kont i prywatności w WooCommerce – to w tym miejscu znajdują się podstawowe opcje kont i prywatności w naszym sklepie. Możemy zarządzać w tym miejscu tworzeniem kont przez użytkowników itp. Omówimy poszczególne opcje.

Tworzenie kont przez użytkowników

 • Zamówienie bez rejestracji – mamy tutaj dwie opcje, które wpływają na działanie naszego sklepu z punktu widzenia użytkownika.
  • Pozwól kupującym na składanie zamówień bez konta użytkownika – opcja ta pozwala użytkownikom na zakup naszych produktów bez konieczności zakładania konta w serwisie. Jeśli ta opcja będzie odznaczona wówczas użytkownik nie będzie miał możliwości złożenia zamówienia.
  • Pozwól kupującym logować się do istniejących kont podczas składania zamówienia – użytkownik składając zamówienie może zalogować się do swojego konta i kontynuować składanie zamówienia już jako zalogowany użytkownik. Przydatna opcja – możemy zaznaczyć.
 • Rejestracja konta – opcje dotyczące rejestrowania użytkowników w naszym serwisie.
  • Pozwól kupującym tworzyć konta podczas składania zamówienia – ta opcja umożliwia stworzenie konta użytkownikowi podczas składania zamówienia.
  • Pozwól klientom na tworzenie kont na stronie „Moje konto” – jest to opcja, która pozwala na tworzenie kont użytkowników w naszym sklepie. Odznaczając tą opcję użytkownik nie będzie miał możliwości rejestracji na stronie logowania do panelu klienta.
  • Podczas tworzenia konta, automatycznie wygeneruj nazwę użytkownika dla klienta na podstawie jego imienia, nazwiska lub adresu e-mail – automatyczne tworzenie nazwy użytkownika jest przydatnym rozwiązaniem.
  • Podczas tworzenia konta, automatycznie generuj hasło do konta – zamiast prosić użytkownika o stworzenie hasła możemy sami zaproponować wygenerowane hasło, które użytkownik może zaakceptować lub zmienić na swoje hasło.
 • Prośby o usunięcie kont – WooCommerce cały czas dostosowuje swoje rozwiązanie pod najnowsze wymogi RODO, dlatego powstały opcje umożliwiające zarządzanie danych osobowych przez użytkowników.
 • Usuwanie danych osobowych – opcja Zezwalaj na hurtowe usuwanie danych osobowych z zamówień doda dodatkową możliwość na stronie zamówienia, gdzie administrator może usunąć wszystkie dane osobowe z zamówień. Jest to operacja bezpowrotna i po usunięciu danych osobowych nie będziemy mieli wglądu do adresu wysyłki i szczegółów dotyczących zamawiającego.

Polityka prywatności – ustawienia kont i prywatności WooCommerce

W tym miejscu możemy dodać informacje o przetwarzaniu danych osobowych na stronach rejestracji jak również na stronie zamówienia.

Zachowywanie danych osobowych

Sekcja ta pozwala na szczegółowe zaplanowanie przechowywania poszczególnych danych w naszym sklepie na konkretny czas. Są to takie dane jak:

 • nieaktywne konta,
 • wstrzymane zamówienia,
 • nieudane zamówienia,
 • anulowane zamówienia,
 • zrealizowane zamówienia.
Autor
Jakub Wiśniewski

Specjalista WordPress - programista z zawodu, wykształcenia oraz z pasji. Wolny czas spędza czytając o nowych technologiach, grając w siatkówkę i ćwicząc grę na perkusji.

Sprawdź również
Raporty – jak zarządzać raportami w WooCommerce WooCommerce
2021-07-13

Raporty – jak zarządzać raportami w WooCommerce

Raporty w WooCommerce są generowane automatycznie i w tym poradniku dowiesz się jak korzystać z tego typu raportów. […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce

W tym poradniku dowiesz się jak działa zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce. Pokażę Ci jak zamówić produkt wirtualny […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie WooCommerce od strony administratora WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie WooCommerce od strony administratora

W tym poradniku omówię jak wygląda zamówienie WooCommerce od strony administratora. Ważną umiejętnością w prowadzeniu sklepu internetowego jest […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie WooCommerce od strony klienta WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie WooCommerce od strony klienta

Zamówienie w sklepie WooCommerce może odbywać się na różne sposoby w zależności jak skonfigurowaliśmy nasz sklep. Prześledzimy ścieżkę […]

...
Jakub Wiśniewski