Investnet.pl > Poradniki > WooCommerce > Ustawienia płatności WooCommerce

Ustawienia płatności WooCommerce

5/5 - (1 opinia)
2021-07-05

Spis treści

  1. Przelew bankowy
  2. Płatność czekiem
  3. Za pobraniem
  4. PayPal Standard

Ustawienia płatności w WooCommerce zawierają kilka podstawowych opcji realizacji płatności w naszym sklepie. Mamy do wyboru cztery podstawowe opcje Przelew bankowy, płatność czekiem, za pobraniem, PayPal Standard. W tabeli znajdziemy opcję włączenia poszczególnych płatności oraz opcje konfiguracji.

Ustawienia płatności WooCommerce
Płatności WooCommerce

Przelew bankowy

Przelew bankowy jest opcją, która pozwala nam na realizację zamówienia poprzez tradycyjny przelew bankowy. Użytkownik wybierając tą opcję przy opcjach zapłaty za zamówienie dostaje informacje potrzebne do zrealizowania przelewu. Sklep musi sprawdzać czy na jego koncie bankowym pojawiła się wpłata od danego użytkownika w celu realizacji zamówienia. Wadą tego rozwiązania jest brak automatyzacji i możliwość niepoprawnego wykonania przelewu przez kupujących.

W konfiguracji przelewu bankowego musimy podać:

  • Tytuł – jest to tytuł, który będzie się pokazywał użytkownikom przy opcjach metod płatności. Możemy nazwać np. Przelew bankowy albo Przelew na numer rachunku.
  • Opis – jest to krótki opis informujący jak działa ta metoda płatności wyświetlający się na stronie zamówienia.
  • Instrukcje – jeśli użytkownik wybierze tą opcję płatności po zakończeniu zamówienia wyświetli mu się ten opis oraz zostanie wysłany na adres email. W tym miejscu proponuję dokładnie opisać kolejne kroki realizacji zamówienia.
  • Szczegóły konta – w tej tabelce musimy dodać konto, na które chcemy otrzymywać bezpośrednie przelewy od użytkowników ze sklepu.

Płatność czekiem – ustawienia płatności WooCommerce

WooCommerce umożliwia płatności czekiem, natomiast w Polsce jest to forma płatności, która nie znajdzie odbiorców.

Za pobraniem

Kolejna opcja płatności, która pozwala użytkownikowi na zapłacenie za produkt dopiero przy jego odbiorze. Podobnie jak w przypadku przelewu bankowego dodajemy tytuł, opis oraz instrukcje. Możemy włączyć tą opcję dla danej metody wysyłki, np. Kurier za pobraniem.

PayPal Standard – ustawienia płatności

Jest to domyślny moduł do płatności online w WooCommerce, natomiast małe grono użytkowników w Polsce posiada konto PayPal. PayPal umożliwia płatności kartą, lecz użytkownicy dużo chętniej korzystają z takich opcji jak Przelew Online lub BLIK, których PayPal nie oferuje dla osób nie posiadających konta PayPal.

Konfiguracja tego modułu jest dosyć wymagająca. Działa na podobnej zasadzie jak inne wtyczki do płatności online takie jak Przelewy24 czy TPay.

Autor
Jakub Wiśniewski

Specjalista WordPress - programista z zawodu, wykształcenia oraz z pasji. Wolny czas spędza czytając o nowych technologiach, grając w siatkówkę i ćwicząc grę na perkusji.

Sprawdź również
Raporty – jak zarządzać raportami w WooCommerce WooCommerce
2021-07-13

Raporty – jak zarządzać raportami w WooCommerce

Raporty w WooCommerce są generowane automatycznie i w tym poradniku dowiesz się jak korzystać z tego typu raportów. […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce

W tym poradniku dowiesz się jak działa zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce. Pokażę Ci jak zamówić produkt wirtualny […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie WooCommerce od strony administratora WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie WooCommerce od strony administratora

W tym poradniku omówię jak wygląda zamówienie WooCommerce od strony administratora. Ważną umiejętnością w prowadzeniu sklepu internetowego jest […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie WooCommerce od strony klienta WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie WooCommerce od strony klienta

Zamówienie w sklepie WooCommerce może odbywać się na różne sposoby w zależności jak skonfigurowaliśmy nasz sklep. Prześledzimy ścieżkę […]

...
Jakub Wiśniewski