Investnet.pl > Poradniki > WooCommerce > Ustawienia zaawansowane WooCommerce

Ustawienia zaawansowane WooCommerce

5/5 - (3 opinie)
2021-07-05

Spis treści

  1. Ustawienia strony
    1. Regulamin sklepu
    2. Wymuś bezpiecznie zamówienia
  2. Punkty końcowe sklepu WooCommerce

Ustawienia zaawansowane w WooCommerce wbrew nazwie nie są takie zaawansowane. Są to ważne ustawienia, które każdy administrator sklepu internetowego powinien znać. Niektóre ustawienia są dodawane automatycznie i nie musimy nic zmieniać, inne natomiast trzeba dodać ręcznie.

W górnej nawigacji zakładki Ustawienia zaawansowane znajdziemy podstrony: Ustawienia strony, REST API, Webhooks, Przestarzałe API, a także WooCommerce.com. Z tych zakładek interesuje nas tylko podstawowa zakładka czyli Ustawienia strony. Pozostałe zakładki są przeznaczone do zaawansowanych zastosowań.

Ustawienia strony

W ustawieniach strony znajdziemy ustawienia poszczególnych stron naszego sklepu, które są automatycznie dodawane wraz z instalacją wtyczki WooCommerce. Są to strony: Koszyk, Zamówienie oraz Moje konto. Jedna strona nie jest dodawana automatycznie, dlatego trzeba ją dodać ręcznie.

Regulamin sklepu – ustawienia zaawansowane WooCommerce

Regulamin jest najważniejszym dokumentem naszego sklepu internetowego i ważne jest aby go odpowiednio podpiąć pod nasz sklep. Odnajdujemy opcję Regulamin w Ustawieniach Strony i z wysuwanej listy wybieramy podstronę zawierającą nasz Regulamin.

Bezpieczna strona zamówienia - ustawienia zaawansowane WooCommerce

Wymuś bezpieczne zamówienia

Certyfikat SSL jest wymagany w przypadku sklepów internetowych, natomiast opcja wymuszania bezpiecznego zamówienia pozwala jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo wykonywania transakcji w naszej witrynie.

Bezpieczna strona zamówienia - ustawienia zaawansowane WooCommerce

Punkty końcowe sklepu WooCommerce

W zakładce Zaawansowane ustawień WooCommerce znajdziemy punkty końcowe sklepu, które służą do obsługi użytkowników po naszym serwisie. Domyślnie są to slugi w języku angielskim, natomiast tworząc sklep na polski rynek warto zadbać aby te wartości były przyjazne użytkownikom i zmienić je na język polski.

Ważne, aby nie zawierać tutaj żadnych znaków polskich ani specjalnych oraz nie stosować spacji. Tłumaczenia odpowiedników w języku polskim znajdziecie w podpisach punktów końcowych, na przykład: zamiast slugu order-pay w przypadku punktu końcowego Zapłać wpisujemy zaplac. Czynność powtarzamy dla każdego punktu końcowego.

Punkty końcowe WooCommerce
Punkty końcowe WooCommerce
blank
Autor
Jakub Wiśniewski

Specjalista WordPress - programista z zawodu, wykształcenia oraz z pasji. Wolny czas spędza czytając o nowych technologiach, grając w siatkówkę i ćwicząc grę na perkusji.

Sprawdź również
Raporty – jak zarządzać raportami w WooCommerce WooCommerce
2021-07-13

Raporty – jak zarządzać raportami w WooCommerce

Raporty w WooCommerce są generowane automatycznie i w tym poradniku dowiesz się jak korzystać z tego typu raportów. […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce

W tym poradniku dowiesz się jak działa zamówienie wirtualnego produktu w WooCommerce. Pokażę Ci jak zamówić produkt wirtualny […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie WooCommerce od strony administratora WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie WooCommerce od strony administratora

W tym poradniku omówię jak wygląda zamówienie WooCommerce od strony administratora. Ważną umiejętnością w prowadzeniu sklepu internetowego jest […]

...
Jakub Wiśniewski
Zamówienie WooCommerce od strony klienta WooCommerce
2021-07-13

Zamówienie WooCommerce od strony klienta

Zamówienie w sklepie WooCommerce może odbywać się na różne sposoby w zależności jak skonfigurowaliśmy nasz sklep. Prześledzimy ścieżkę […]

...
Jakub Wiśniewski