Investnet.pl > Blog > E-commerce > Projektowanie sklepów internetowych

Projektowanie sklepów internetowych

2017-11-07

Sklepy internetowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów. Zakupy online są szybkie i wygodne, jednak nie każda firma będzie w stanie odnieść sukces.

Nie wystarczy uruchomić platformy zakupowej, taka witryna musi być przede wszystkim funkcjonalna, powinna zawierać również odpowiednie treści.
Wielu przedsiębiorców decyduje się na wykorzystanie szablonu, który jest dużo tańszy od projektu autorskiego i wcale nie jest to złe rozwiązanie. Z drugiej strony trzeba mieć na uwadze to, że sklep dedykowany będzie lepiej dostosowany do naszych potrzeb oraz grupy docelowej. Nie bez znaczenia jest również szata graficzna. Witryna powinna być estetyczna, atrakcyjna wizualnie, jednocześnie czytelna, tak aby poruszanie się po sklepie nie sprawiało problemów. Obecnie stawia się głównie na minimalizm, proste wzory, duże grafiki bez zbędnych ozdobników. Nowoczesnych sklep internetowy to taki, który ma ciekawy design, dobre zdjęcia, a także atrakcyjne treści, które będą w stanie przekonać potencjalnych klientów do dokonania zakupów. Na dobry projekt składa się wiele czynników, pamiętajmy jednak, że jego najważniejszą funkcją jest sprzedaż oraz generowanie zysków, także sklep powinien być jak najlepiej dostosowany do klienta.

 

Autor
Autor Bartosz Żygadło
Bartosz Żygadło
Project Manager / CEO
Wycena stron interenteowych
Sprawdź również